Placówki, które zgłosiły się do projekcie "Prymas Wyszyński - człowiek niezwykłej miary", miały wykonać co najmniej 5 z 10 proponowanych zadań. Te, którym się to udało otrzymały specjalny certyfikat, przyznawany także za osiągnięcia indywidualne. Szkoła z Wilczopola-Kolonii została uhonorowana zarówno za pracę zbiorową, jak i zadanie indywidualne, które wykonała najmłodsza uczestniczka projektu Izabela Chrząstowska z klasy III. Chodziło o odszukanie świadka życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przeprowadzenie z nim wywiadu. Izabela Chrząstowska rozmawiała ze swoją babcią Haliną Marasek z domu Sidorek, która jako dziewczynka spotkała się z księdzem prymasem. Dodatkowym elementem, który zgłosiła szkoła z Wilczopola-Kolonii był scan dokumentu z ksiąg parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Lublinie, potwierdzającego wizytację parafii Abramowice z lipca 1946 roku przez ówczesnego biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego. Dokumenty udostępnił szkole obecny proboszcz parafii ksiądz kanonik Zbigniew Pietrzela.
Ponadto Krystyna Pętala z klasy VI zaprojektowała znaczek pocztowy, upamiętniający beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Daria Stasiak z klasy VII napisała wiersz "Dziękuję Ci, Prymasie", a Szymon Kośkiewicz przygotował prezentację multimedialną "Człowiek niezwykłej miary". Uczniowie z Wilczopola-Kolonii wykazali się również zdolnościami plastycznymi. Mariola Maziarczyk z klasy VI zgłosiła pracę na konkurs "ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień", a kolejna szóstoklasistka Martyna Tylec przygotowała plakaty z cytatami Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Szkolną koordynatorką projektu w Wilczopolu-Kolonii była Marzena Sołtys.
Celem wspólnych działań, realizowanych przez uczniów z różnych części kraju, była promocja idei i wartości bliskich Prymasowi Tysiąclecia, którego życie i dzieło były nierozerwalnie związane z historią oraz walką o wolność i niepodległość ojczyzny.