- Prosimy o dokładne przeczytanie i wpisanie wszystkich danych do umowy. Bardzo ważny jest również dokument potwierdzający własność nieruchomości, na której mają być montowane instalacje. Obowiązek ten dotyczy wszystkich osób, które zadeklarowały udział w projekcie oraz wszystkich rodzajów OZE, czyli ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła i kotłów na biomasę - podkreśla zastępca wójta gminy Głusk Adam Kuna.
Niezbędne formularze są dostępne na stronie: www.glusk.pl. Umowę można również wypełnić w urzędzie gminy, a informacje w tej sprawie uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 75 18 770.
Wymagane dokumenty trzeba złożyć w pokojach numer 101 lub 103 do poniedziałku 9 września, a nabór wniosków o przyznanie dofinansowania kończy się 20 września. Szacuje się, że Gmina Głusk będzie chciała pozyskać dotację na zakup i montaż ponad 300 instalacji. Z deklaracji złożonych przez mieszkańców wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się ogniwa fotowoltaiczne, na drugim miejscu są solary, a potem pompy ciepła i kotły na biomasę.
W najbliższych dniach samorząd chce wybrać firmę, które będzie realizować poprzedni projekt, również współfinansowany z pieniędzy unijnych. W tym przypadku chodzi o 213 zestawów ogniw fotowoltaicznych. Termin realizacji tej inwestycji jest wyznaczony na koniec kwietnia przyszłego roku. Około połowy jej kosztów całkowitych będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.