W świątyni wybrzmiały znane i mniej znane utwory, były wśród nich: "Bracia patrzcie jeno", "Gore gwiazda" "Bóg w stajence", "Kołysanka", "Pastorałka od serca do ucha", "Anieli w niebie śpiewają", "Dnia jednego o północy" czy "Last Christmas".
W koncercie wystąpili laureaci Dziecięcego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Jezuskowi" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie - Zuzanna Pawełczak z SP w Prawiednikach, Kinga Pawelec z SP w Mętowie, dzieci z SP w Wilczopolu, Hanna Kruk, Jan Hejduk, Aleksandra Pęcak i Magdalena Łazarz z SP 47 w Lublinie, Orkiestra Dęta Gminy Głusk, Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk" i Zespół Śpiewaczy "Głuskowianki".
Na zakończenie wszyscy wykonawcy i goście zaśpiewali wspólnie "Pójdźmy wszyscy do stajenki".
Koncertu wysłuchali m.in. wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, sekretarz Bogusław Kukuryk oraz radne powiatowe - Anna Grzywaczewska, będąca jednocześnie dyrektorem Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Głusk i Urszula Paździor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Głusk.
Kolędnicze prezentacje poprzedziła msza święta, podczas której o oprawę muzyczną zadbały zespoły z gminy Głusk, a dzieci z ZTL "Mały Głusk" na ofiarowanie zatańczyły poloneza.
Niedzielne występy odbyły się w ramach projektu "Renowacja obiektu zabytkowego - kościoła św. Jakuba Apostoła w Lublinie", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Kolejnym jego elementem jest wystawa, która została otwarta przy okazji niedzielnego koncertu, i którą można oglądać do 26 stycznia. Dzień później o 14.00 w Bramie-Wieży w Dominowie odbędzie się wykład "O historii i zabytkach gminy Głusk" Jerzego Mleczka i Krzysztofa Muchy.
Oprócz Gminy Głusk i Biblioteki-Centrum Kultury w Dominowie partnerem parafii św. Jakuba Apostoła w realizacji projektu jest Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia".