Jesteś na: Aktualności OSP Kliny jedzie na zawody powiatowe

Grupa mężczyzn w mundurach pożarniczych i T-shirtach, pewni z hełmami, stoi i klęczy na trawie, na tle drzew i namiotu. Słońce świeci.
18.06
2024

OSP Kliny jedzie na zawody powiatowe

OSP Kliny ma najlepszą drużynę sportowo-pożarniczą w gminie Głusk. Reprezentacja tej jednostki kolejny rok z rzędu wygrała zawody, które po raz pierwszy zostały zorganizowane wspólnie z czterema innymi gminami.

Oprócz gminy Głusk w niedzielę 16 czerwca na stadionie w Bychawie rywalizowali druhowie z gmin Bychawa, Jabłonna, Strzyżewice i Krzczonów. Wszystkie zespoły mierzyły się w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych, ale klasyfikacja była prowadzona oddzielnie dla każdej z gmin. Tę dla gminy Głusk wygrała OSP Kliny z dorobkiem 108 punktów. Na drugiej pozycji, tak jak na poprzednich zawodach, które odbyły się w 2022 roku, zajęła OSP Wilczopole (121,7 pkt.), a trzecie miejsce wywalczyła OSP Mętów (140 pkt.). Poza podium znalazła się OSP Ćmiłów.

Zwycięska drużyna otrzymała puchar, a wszystkie zespoły odebrały dyplomy i nagrody finansowe.

OSP Kliny będzie reprezentować gminę Głusk na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które w najbliższy weekend odbędą się w Bełżycach.

Oprócz międzygminnego turnieju dorosłych reprezentacji, w Bychawie odbyły się zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych. Z gminy Głusk wystartowała w nich tylko MDP z Wilczopola, której członkowie zostali uhonorowani dyplomami i medalami.

Na zakończenie zmagań wręczyli je zastępca wójta gminy Głusk Łukasz Wójtowicz i sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Anna Grzywaczewska.